Poble a poble, barri a barri: troba la teva assemblea del comú local

12-06-2018

Estem avançant en la construcció d'una organització política de majories, una organització que ha de ser exemple del país que volem.

Després de la construcció dels grups motors locals, continuem constituint les assemblees del comú per una organització que sigui llavor de canvi a cada poble i barri. Per, poble a poble, barri a barri, construir una Catalunya que no deixi ningú ni cap territori enrere.

Una Catalunya que posi al centre les persones, amb una economia i ecologia del bé comú, feminista, oberta i transparent.

L’organització fa la força i només junts i juntes aconseguirem crear espais radicalment democràtics, participatius, amb les parets de vidre, plurals, diversos, i on la veu de totes i de tots sigui escoltada.

Pròximes trobades dels comuns locals:

  • Reus: dilluns 11 de juny de 19 a 21 hores. Centre Cívic Llevant
  • Sant Just Desvern: dilluns 11 juny 18,45h al Centre Cívic La Vagoneta
  • Sant Quirze del Vallès: 11 de juny a les19.00h Centre Cívic de Can Feliu
  • Altafulla: dilluns 11 de juny a les 19.00 h a La Pallissa d'Hort de Pau, c. Vinyet, 9
  • Cunit: dilluns 11 de juny a les 20.00 h al c. Ramon Casas 21
  • Tordera: dimecres 13 de juny a les 18:00 h. al Local Emili Vendrell (c. ciutadans, 16)
  • Vilanova i la Geltrú: dimecres 13 de juny a les 19:30, Centre Cívic Sant Joan
  • Sant Vicenç de Castellet: divendres 15 de juny a les 20.00h a la Sala de Plens de l'Ajuntament.
  • Begues: divendres 15 de juny a les 19 hores al Centre Civic del Poble.
  • Gelida: diumenge 17 de juny a les 19h a l'Edifici del Casal Gelidenc, 1a planta. Carrer Major, 10
  • Sant Feliu de Llobregat: dilluns 18 de juny a les 19,00h a la Sala Ibèria, carrer Pi i Margall, 2
  • Viladecavalls: dilluns 18 de juny a les 19,00h al Centre Cívic Paco Cano, Carrer Pintor Casas, s/n
  • Pineda de Mar: dimarts 19 de juny a les 20,30h al Carrer Moragas i Barret, 77
  • Rubí: dimecres 20 de juny a les 19:30h a la Sala d'Actes de Rubí Forma. Rambleta Joan Miró, s/ num
  • Molins de Rei: dijous 21 de juny a les 19,30h a la Sala d'actes de la Federació Obrera, Carrer Verdaguer, 48
  • Mollet del Vallès: dijous 21 de juny a les 19,00h al Centre Cultural La Marineta, carrer de l'Església, n 7
  • Sant Cugat: dijous 21 de juny a les 20,00h a la Casa de Cultura de Sant Cugat, Jardins del Monestir s/n
  • Santa Oliva: dijous 21 de juny a les 19,00h a la segona planta del Consultori Mèdic, Carrer Mossèn Antoni Paradís
  • Premià de Mar: dijous 21 de juny a les 18,30h a la Biblioteca Martí Rosselló i Lloveras, Carretera de Vilassar de Dalt, 10
  • Sant Joan de Vilatorrada: 21 de juny a les 19,30h a l’Espai Jove de Sant Joan de Vilatorrada. (Mas Sant Joan, carrer Alzines s/n)
  • Creixell: dijous 21 de juny a les 18,00h a Can Cabaler Carrer de Sant Jaume, 1
  • El Prat del Llobregat: divendres 22 de juny a les 19,00h al Centre Cívic Jardins de la Pau, Jardins de la Pau, s/n
  • Lloret de Mar: dilluns 25 de juny a les 19,00h al Puntet, Avinguda de Vidreres, 55 de Lloret de Mar
  • Castellbisbal: dimarts 26 de juny a les 20,00h a la seu d’Alternativa per Castellbisbal. Carrer Pi i Margall, 20 
  • Vacarisses: dimecres 27 de juny a les 19,00h a La Fàbrica, Carretera de la Bauma, 1
  • La Llagosta: dimecres 27 de juny a les 19,00h a la seu d’Iniciativa per Catalunya. Carrer Progrés, 4 Baixos
  • Cardedeu: dijous 28 de juny a les 19 h. al Taranbana (Bellsolar,s/n)
  • Navarcles: dijous 28 de juny a les 19h. a la Creueta Centre Cultural
  • Sant Boi de Llobregat: dijous 28 de juny a les 19 h. Casal Ciutat Cooperativa-Molí Nou (Pau Casals 7)
  • Castellar del Vallès: dijous 28 de juny a les 19,30h a la Sala Xavier Caba d’El Mirador, Plaça d'El Mirador, s/n
  • Rosselló: dijous 28 de juny a les 19,00h a la Plaça de l'Aviador de Rosselló
  • Blanes: divendres 29 de juny a les 19,30 h. a la sala de plens de l'ajuntament de Blanes (passeig de dintre 29)
  • Calella: divendres 29 de juny a les 19h. passatge Mercè Rodoreda 4
  • Palau Solità i Plegamans: Divendres 29 de juny a les 7 de la tarda a l'Auditori de la Masia de Can Cortès, Cami Reial, 56
  • Salt: divendres 29 de juny a les 19,00h a La Factoria Cultural Coma Cros. Carrer de Sant Antoni, 1
  • Sant Vicenç dels Horts: divendres 29 juny a les 19,00h a la seu d’ICV del Carrer Nou 27
  • Caldes de Malavella: dissabte 30 de juny a les 19,00h al Casal d’Avis Can Rosa, carrer Sant Grau, 19
  • Igualada: Dilluns 2 de juliol a les 20h. Espai Cívic Centre (Trinitat 12)
  • Montmeló: Dilluns 2 de juliol a les 19,30 h. a la sala gran del Centre Cultural La Torreta (al costat del camp de futbol)
  • Santa Coloma de Gramanet: Dilluns 2 de juliol a les 19h. al Centre Cívic del Riu (Lluis Companys, 9)
  • Santpedor: Dilluns 2 de juliol a les 19,30h. al lokal de la vila (Ample, 23)
  • Viladecans: Dilluns 2 de juliol a les 19.30h a l'Ateneu d'Entitas Pablo Picasso, Passatge Sant Ramon 2
  • Montcada i Reixach: Dilluns 2 de juliol a les 19.30h, al carrer Montiu, 12, de Montcada i Reixac
  • La Roca del Vallès: Dimarts 3 de juliol a les 17,30h. local comarcal d'ICV, Plaça de les Arts 5, baixos de Granollers
  • Badalona: dimarts 3 de juliol a les 19,00h al Centre Cívic de Can Cabanyes, Rambla de Sant Joan, 59 -77
  • Canovelles: Dimecres 4 de juliol a les 20,15h. Centre Cultural de Canavelles (Indústria, 22)
  • Parets del Vallès: dimecres 4 de juliol a les 19,30h Masia de Can Serra, camí de Can Serra amb Avinguda Lluís Companys
  • Sant Celoni i la Batlloria: dimecres 4 de juliol a les 19,30h. a la rectoria vella de Sant Celoni
  • Ripollet: dimecres 4 de juliol a les 19,00h a la seu del cercle de Podem del carrer Montcada 23
  • Lliçà de Vall: dimecres 4 de juliol a les 18:00 hores a la sala del teatre, Avinguda Montserrat, 71
  • Canovelles: dimecres 4 de juliol a les 20.15h, al Centre Cultural, carrer Industria, 22
  • Esplugues: dijous 4 de juliol a les 19.00h, al Centre Cultural Robert Brillas, carrer Àngel Guimerà, 38
  • Sant Feliu de Guíxols, Santa Cristina d'Aro i Castell-Platja d'Aro S'Agaró: dimecres 4 de juliol a les 19.00h, a la seu de Guíxols des del Carrer-Entesa, carrer Sant Ramon, 32, de Sant Feliu de Guíxols
  • Sabadell: dijous 5 de juliol a les 19,00h  a la Sala d'actes del Casal Pere Quart (primer pis), Carrer de Lacy, 11
  • Santa Perpètua de Mogoda: dijous 5 de juliol a les 19.30h al Centre Cívic El Vapor, carrer d'Enric Granados, 1
  • Castelló d’Empúries i Empuriabrava: dijous 5 de juliol a les 19.00h, al Convent de Santa Clara, carrer Carbonar, s/n, de Castelló d’Empúries
  • Tàrrega: dijous 5 de juliol a les 19.30h, al local La Ramona, carrer de Josep Trepat i Galceran, 7
  • Sant Feliu: Sala Ibèria, carrer Pi i Margall, 21
  • Calafell:  divendres 6 de juliol a les 19,00h a la sala de formació del Centre Cívic Cinema Iris, Carrer Vilamar, 21
  • El Pont de Vilomara i Rocafort: divendres 6 de juliol a les 21.00h, al carrer Sant Joan, 20.
  • Sils: divendres 6 de juliol a les 19.00h al carrer Pere Porter número 20
  • Figueres: divendres 6 de juliol a les 20.00h, al local del carrer de Peralada, 8 - 1er B
  • Mataró: divendres 6 de juliol a les 19.00h, al Centre Cívic Pla d’en Boet, Juan Sebastián Elcano, 6, de Mataró,
  • El Masnou: dissabte 7 de juliol a les 10,30h a Can Malet Passatge Maria Rossell, 9
  • Olivella: dissabte 7 de juliol a les 11.00h, al Centre Cívic La Crivellera, carrer Aquari, s/n
  • Manresa: dimecres 11 de juliol a les 19.30h, al Casal de les Escodines, carrer Sant Bartomeu, 50
  • Vic: dijous 12 de juliol a les 19.00h, al Centre Cívic Can Pau Raba, carrer Raval Cortines 24
  • El Catllar: dijous 12 de juliol a les 19.00h, a la sala de l’ajuntament de El Catllar, Plaça de la Vila, 1,
  • Martorelles: dijous 12 de juliol a les 19.00h, a les Escoles Montserrat, carrer de les Escoles, 8-10
  • Tarragona: divendres 13 de juliol a les 19.00h, al local de Bandera Negra, carrer Smith, 23
  • Sant Sadurní d'Anoia: dilluns 16 de juliol a les 20.00h, a la seu d’ICV, c/ Sant Antoni,43
  • Vilafranca del Penedès: dilluns 16 de juliol a les 21.00h, al local de Vilafranca en Comú, c/ Sant Pere 28
  • Berga: dilluns 16 de juliol a les 19h, a la sala petita 1era planta de l’Hotel d’Entitats (abans centre cívic), Carrer Mestre Pedret s/n,
  • Sta Margarida de Montbui: dilluns 16 de juliol a les 19h, al local d’Iniciativa per Catalunya Verds a l’Avinguda Barcelona 160, d'Igualada
  • Mollet: dimarts 17 de juliol a les 18:30h al Centre Cultural La Marineta, Plaça de l'església 7
  • Agramunt: dimarts 17 de juliol a les 18.30h, al restaurant Blanc i Negre, Carretera de Cervera, 19.1
  • La Garriga: dimecres 18 de juliol a les 20.30h, a la sala de plens de l'Ajuntament de La Garriga, Plaça de l'Església, 2
  • Badia del Vallès: dimecres 18 de juliol a les 19.00h, al local de Badia en Comú, Carrer de Segòvia, 3
  • Alt Urgell-Cerdanya-La Seu: dimecres 18 de juliol a les 20.00h, al local d'ICV, carrer Carreronet, 5, 1r, 1a, a la Seu d'Urgell
  • Argentona: dijous 19 de juliol a les 19.00h, al Saló de Pedra de l'ajuntament, carrer Gran, 61
  • Esparreguera: dijous 19 de juliol a les 20.30h, al carrer Taquígraf Garriga, 24
  • Sant Joan Despí: dijous 19 de juliol a les 18.30h, a la Sala Camèlies del Centre Cultural Mercè Rodoreda, carrer Major, 69
  • Tàrrega: dilluns 16 de juliol a les 21.00h, al local de Vilafranca en Comú, c/ Sant Pere 28
  • Riells i Viabrea: divendres 20 de juliol a les 19.00h, a la sala gran del Casal del Poble, Plaça de l'Ajuntament
  • Arenys de Mar: dilluns 23 de juliol a les 20.00h, al Centre Cultural Calisay, Riera del Pare Fita, 31
  • Argentona: dilluns 30 de juliol a les 20.00h, a la sala d'actes de l'Ajuntament (2n pis) Carrer Gran, 59
  • Santa Margarida de Montbui: per confirmar
  • Vallirana: per confirmar
  • Almacelles: per confirmar

I molts altres pobles i ciutats per confirmar!!! Estigues pendent a l'actualització d'aquesta llista!

Decàleg del Municipalisme per a la transformació social

Procediment i orientacions per al desplegament territorial i creació de Grups Motors Locals